سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۹/۰۴/۰۳

سازمان تبلیغات اسلامی در توسعه گفتمان انقلابی موفق عمل کرده است

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان طی دو سال اخیر گفتمان اسلام ناب و جریان اسلام انقلابی را در دست گرفته و توفیقات خوبی داشته است.

سازمان تبلیغات اسلامی در توسعه گفتمان انقلابی موفق عمل کرده است

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سازمان طی دو سال اخیر گفتمان اسلام ناب و جریان اسلام انقلابی را در دست گرفته و توفیقات خوبی داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین روح الله حریزاوی معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی، در گفتگو با برنامه رادیویی "گفتگوی فرهنگی" رادیو گفتگو، به اهمیت و ضرورت تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: موضوع «اسلام ناب» در فلسفه تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک سازمان انقلابی لحاظ شده و در احکامی هم که امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) برای تمام رؤسای این سازمان طی چهل سال گذشته نگاشته‌اند بارها و بارها تکرار شده است.

وی افزود: اگر قرار نبود روی موضوع اسلام انقلابی و سیاسی و اسلام ناب تمرکز کنیم اساساً نیازی به تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی هم نبود؛ قبل از انقلاب جامعه روحانیون و مؤمنان برای تبلیغ دین از اموال خود خرج می‌کردند که در حد خودش مطلوب بود اما از زمان روی کار آمدن نظام انقلابی ضرورت و نیاز به تأسیس یک سازمان با این محتوا احساس شد.

معاون ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی از متمایز شدن خط فکری و محتوایی این سازمان با آنچه که از قبل به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی شناخته می‌شد به‌عنوان یک تحول بزرگ طی دو سال اخیر یاد کرد و گفت: سازمان طی دو سال اخیر گفتمان اسلام ناب و جریان اسلام انقلابی را در دست گرفته و در حوزه‌های فکری و محتوایی و نخبگانی هم توفیقات خوبی داشته است.

این مقام مسئول همچنین موضوع «مردم سالاری فرهنگی» را هم از دیگر تحولات ایجاد شده در سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و یادآو شد: انقلاب اسلامی یک انقلاب مردم پایه بود یعنی یک امت پدید آمد و امامی را هم برای خود انتخاب کرد و بدین ترتیب رابطه مردم و دولت و ارباب و رعیت به رابطه امام و امت تغییر کرد.

حجت‌الاسلام حریزاوی ادامه داد: موضوعات مانند مردمی بودن، پرهیز از تصدی گری توسط دستگاه حاکمه و اکتفا به تنظیم گری و شعار مردمی سازی در سازمان تبلیغات اسلامی بسیار پررنگ تر شده که هم اکنون این مسائل در مناسبات بین سازمان و مجموعه‌های مردمی کاملاً مشهود است.

معاون ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی با بیان توضیحی درباره تنظیم گری در این سازمان گفت: منظور از تنظیم گری اکتفا به قواعد و قوانین و اعطای مجوزهاست و این یعنی کاری را که مردم می‌توانند انجام دهند ما به دست نگیریم.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی بین هدایتگری و تنظیم گری یک پدیده‌ای را ایجاد کرد که سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان یک دستگاه فرهنگی موظف است در این نقطه بایستد و شکل گیری شبکه‌های مختلف در سازمان هم از همین بابت است.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به نمونه‌هایی از این شبکه‌ها در سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: در حال حاضر شبکه بانوان متشکل از ۱۲۰۰ نفر از بانوان به‌عنوان سرپل‌های ارتباطی ما در جامعه فعالیت می‌کند، شبکه هیئت‌ها نیز شامل ۸۰ هزار هیئت مدیریت شور و شعور اجتماعی را برعهده گرفته و همچون شبکه ائمه جماعات و مداحان و غیره مدیریت جریان تبلیغات فرهنگ را انجام می‌دهند.

معاون ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تغییر فعالیت مبلغان از امام جماعت به امام محله گفت: امام جماعت موظف به برگزاری سه نوبت نماز در مسجد و امور محدود به شأن عبادی اسلام است اما امام محله باید بتواند مدیریت فرهنگی را در همه حوزه‌ها اعم از علمی، فکری، اجتماعی، خدماتی و ورزشی و هر آنچه که یک محله به آن احتیاج دارد با همکاری دستگاه‌های مختلف و محوریت مردم حاکم کند.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟