سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۹/۰۲/۳۱

​نشست مشترک معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با مدیران کل تبلیغات اسلامی و اوقاف هرمزگان

حجت الاسلام جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به استان هرمزگان در نشست مشترک با مدیران کل تبلیغات اسلامی هزمزگان و اوقاف و امور خیریه استان حضور یافت.

​نشست مشترک معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با مدیران کل تبلیغات اسلامی و اوقاف هرمزگان

حجت الاسلام جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به استان هرمزگان در نشست مشترک با مدیران کل تبلیغات اسلامی هزمزگان و اوقاف و امور خیریه استان حضور یافت. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، صبح امروز نشست مشترک معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و مدیران کل مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان و اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان با محوریت همکاری های متقابل ادارات کل اوقاف و تبلیغات اسلامی استان پیرامون پشتیبانی از طرح استقرار مبلغ در استان، انجام‌ فعالیت های قرآنی و برگزاری اردوهای فرهنگی برگزار شد.

حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در این نشست گفت: طرح گسترش روحانی در کشور به ویژه در شهرک ها و مراکز دهستان، از طرح های مهم سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه فعالیت های فرهنگی است. این طرح که برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و ضرورت های جبهه فرهنگی، تبلیغی کشور است، در عمر کوتاه خود دستاوردهای فراوانی به همراه داشته است.

وی افزود: هدف اساسی این طرح، بسط عدالت نظام جمهوری اسلامی در جنبه فرهنگی و در عرصه تبلیغ است و اساس کار بر نشر مبانی و معارف اسلام ناب محمدی(ص) است. در همین راستا اهداف و ماموریت های روحانیون مستقر شکل یافته و اهم ماموریت های تعیین شده برای این حرکت مقدس تشریح شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، فرهنگ سازی را یکی از این اهداف نام برد و گفت: اولین و مهم ترین وظیفه مبلغان راستین، انتقال دانش، تجربه، عقیده، فکر و نگرش اسلامی و ایجاد نوسازی و دگرگونی در باورهای فرهنگی، سنن اجتماعی و زمینه فرهنگ پذیری و یا به عبارت کلی تر فرهنگ سازی است.

حجت الاسلام انصاری راد، همچنین به دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب و مصالح نظام اشاره داشت و گفت: حفظ امنیت فکری، اجتماعی و سیاسی منطقه و مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی از مهم ترین وظایف و ماموریت های این مبلغان اسلامی است.

وی، پاسخگویی به نیازهای دینی و شرعی مردم منطقه و حضور عاطفی و اجتماعی در میان مردم را از دیگر اهداف و ماموریت های روحانیون مستقر ذکر کرد و بیان داشت: این ماموریت در قالب جلسات پرسش و پاسخ، راه اندازی صندوق های سؤال، حضور در مجالس و تجمعات و یا به صورت سنتی صورت می پذیرد و از آنجایی که برنده ترین سلاح روحانیون و مبلغان اسلامی، مردمی بودن فعالیت های آن ها و حضور و تلاش ایشان در میان مردم است حضور عاطفی و اجتماعی مبلغان در میان مردم اثرگذار خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان از گسترش معارف اسلامی و قرآنی و توجه به فعالیت های دینی را به عنوان دیگر ماوموریت های مبلغان ذکر کرد و افزود: قرآن و حدیث به عنوان مهم ترین منابع آموزش معارف اسلامی مورد توجه روحانیون مستقر بوده و محور فعالیت های این مبلغان ارجمند خواهد بود.

حجت الاسلام انصاری راد در پایان تاکید کرد: پشتیبانی محتوایی، تغذیه فکری و انجام آموزش های مکاتبه ای می تواند نقش مهمی در موفقیت روحانیون داشته باشد. بر همین اساس سازمان تبلیغات در حد امکان در زمینه پشتیبانی محتوایی و تغذیه فکری روحانیون اقدام می کند.

 
 
 
نام خبرنگار: زینب شکوه
تعداد بازدیدها : ۷

منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟