سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۸/۱۲/۲۸

راهبری و هدایت جریان های مردمی از اقدامات موثر تبلیغات اسلامی برای مبارزه با کرونا است

حجت الاسلام انصاری راد، راهبری و هدایت جریان های مردمی را از اقدامات موثر تبلیغات اسلامی برای مبارزه با کرونا عنوان کرد.

راهبری و هدایت جریان های مردمی از اقدامات موثر تبلیغات اسلامی برای مبارزه با کرونا است

حجت الاسلام انصاری راد، راهبری و هدایت جریان های مردمی را از اقدامات موثر تبلیغات اسلامی برای مبارزه با کرونا عنوان کرد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیر کل تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه موضوع بیماری کرونا و شیوع آن بزرگترین بحران فراروی ماست، اظهار کرد: البته این بحران، یک بیماری و در حقیقت مشکل جهانی است و سراسر دنیا را درگیر کرده است. در عین حال شرایط و موفقیت کشورها در نحوه مقابله و مواجهه با این بیماری متفاوت نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: در کشور ما به رغم بسیج مردمی و تلاش های مسئولین امر، این بیماری روز به روز در حال شیوع است و سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهای مردمی است که تاکنون وظایف خطیر خود را در مقابله با این بیماری به انجام رسانیده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: در گام نخست لازم بود یک جریان مردم متشکل از هیئت‌های مذهبی، کانون های فرهنگی مساجد، انجمن های اسلامی، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع)، زنان فعال عرصه فرهنگ دینی و در رأس آنان، طلاب و روحانیون و سایر اقشار تاثیرگذار عرصه دین شکل می‌گرفت.

حجت الاسلام انصاری راد همچنین اضافه کرد: این حرکت منسجم و با انگیزه توانست خدمات ارزنده ای از جمله توزیع مواد ضدعفونی و مشارکت در ضدعفونی کردن مساجد و معابر و باجه های خودپرداز بانک‌ها، مدارس و سایر مکان های پرتردد و همچنین راه اندازی کارگاه تولید ماسک و سایر ملزومات مورد نیاز به همراه داشته باشد و این جریان در حال حاضر با جنب و جوش فوق العاده مداومت پیدا کرده است.

وی ابراز داشت: اقشار تاثیرگذار مردمی توانستند وظایف خطیر خویش را هم در حوزه پیشگیری و هم در حوزه مقابله ای به خوبی به انجام برسانند. علاوه بر آن، حضور پررنگ روحانیون جهادی در مراکز بهداشتی- درمانی برای عرض خدا قوت و تقدیر از تلاش‌های خالصانه کادرهای درمانی از جمله فعالیت‌های موثری است که به خوبی ایفا شده است.


مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: در گام دوم که شاهد گسترش این بیماری در سطح کشور هستیم علاوه بر راهبری و هدایت جریان های مردمی و تاکید بر تداوم نقش آفرینی آنها لازم است دیگر اقدامات ابتکاری نیز در دستور کار اداره کل تبلیغات اسلامی استان قرار گیرد.
حجت الاسلام انصاری راد بیان داشت: در موج دوم تاکید بر رشد و توسعه معنوی و انفاق است که در واقع این مهم، محور فعالیت‌های گام دوم خواهد بود.

وی اضافه کرد: در گام دوم و موج جدید، قرار است در اسرع وقت، هیئت اندیشه ورز با حضور فرهیختگان و نخبگان فرهنگی تبلیغی با موضوع بررسی و اجرای روش‌های توسعه معنوی و ترویج بندگی و تضرع به درگاه الهی و طرحی متناسب با اقتضائات زیست‌بوم فرهنگی استان به انجام برسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان افزود: بدیهی است در این عرصه از ظرفیت علمای اخلاق در راستای مصاحبه، تهیه کلیپ، پادکست و ... استفاده لازم به عمل خواهد آمد.

حجت الاسلام انصاری راد ادامه داد: تاکید ما در این زمینه؛ ایجاد فضای معنوی بیشتر در جامعه با استفاده از ادعیه، مناجات به خصوص مناجات شعبانیه است.

وی گفت: همچنین لازم می دانیم با تشکیل هیئت اندیشه ورز با حضور نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان با موضوع خدمات اجتماعی و توسعه انفاق اقدام کنیم که در این زمینه شناسایی و تشویق خیرین جهت حمایت مالی از معضلات و مشکلات پدید آمده از دیگر اقدامات خواهد بود که در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی با راه اندازی پویش «به توان ما» از تمامی خیران در نقاط مختلف کشور برای شرکت در این پویش دعوت کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بیان کرد: پویش «به توان ما» با خلاقیت و بنا به درخواست حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و همت خیرین، هیئات مذهبی و نهادهای مردمی شکل گرفته است، ضمن آنکه ارائه آموزش‌های موردنیاز بهداشتی برگرفته از فرهنگ اسلامی مورد عنایت جدی قرار خواهد گرفت.

انصاری راد تاکید کرد: در پایان از مردم شریف استان هرمزگان عاجزانه می خواهم به منظور پیشگیری از شیوع بیماری شیوع بیشتر بیماری کرونا حتی‌الامکان از مسافرت های غیر ضروری خودداری نمایند اما لازم است در مسیر قطع حلقه اتصال این بیماری فعالان شرکت نمایند بنابراین توصیه می‌شود به پویش ملی «در خانه بمانید» بپیوندند تا به زودی شاهد رفع این بلای خانمان سوز قرار بگیرند.

 
 
 
نام خبرنگار: زینب شکوه

منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۲۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟