سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۸/۰۱/۲۰

الگوپذیری از ائمه اطهار (ع) موجب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک گفت: الگوپذیری از امام موسی کاظم (ع) با قوت بخشیدن صبر و شکیبایی در افراد ، موجب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می شود.

الگوپذیری از ائمه اطهار (ع) موجب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک گفت: الگوپذیری از امام موسی کاظم (ع) با قوت بخشیدن صبر و شکیبایی در افراد ، موجب بهبود روابط خانوادگی و اجتماعی می شود. 

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی سیریک،حجت الاسلام جعفری رئیس این اداره فزود: یکی از بارزترین خصوصیت امام موسی کاظم (ع) صبر و بردباری است. به طوری که ایشان به کاظم یعنی فرو برنده خشم ملقب گردیدند. با توجه به اینکه بسیاری از اختلافات خانوادگی از شکیبایی و کم‌تحملی همسران ناشی می شود. الگوپذیری از امام موسی کاظم تا حدود زیادی می تواند موجب بهبود روابط خانوادگی گردد.
جعفری گفت:مکارم اخلاق و ویژگیهای روحی پیشوای هفتم ( علیه السلام ) چنان چشمگیر بود که نه تنها دوستان ، بلکه سرسخت ترین دشمنان آن حضرت نیز بدان معترف بودند و خود را در برابر آنهمه عظمت ، کوچک و حقیر می دانستند.
وی خاطر نشان کرد:موسی بن جعفر ( علیه السلام ) سخی ترین شخصیت اسلام در عصر خود بود . آنقدر به دیگران انفاق می کرد که موجب حیرت مردم می شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک افزود: روش تبلیغ و راه و رسم امر به معروف و نهى از منکر امام (علیه السلام) شیوه ى مخصوصى داشت که امکان نداشت نفس گرم و مسیحائى او بر قلب مستعدى دمیده گردد و او از گناه خود بر نگردد.
وی نفی ظلم‌پذیری را از ویژگی های بارز دوران امامت امام موسی کاظم (ع) دانست و تاکید ‏کرد: امام موسی کاظم (ع) در فرمایشات خود تاکید داشتند که شیعیان نه باید ظلم کنند و ‏نه ظلم را بپذیرند. تعیین حدود فدک نمونه بارز حرکت در این مسیر است، همچنین حضور ‏علی بن یقطین بعنوان یکی از اصحاب خاص حضرت در دربار خلفای عباسی به دستور ‏امام موسی کاظم (ع) نیز برای تحقق این سخن صورت گرفت.
حجت‌الاسلام جعفری رعایت امانت‌داری، حمایت از مظلوم و حق‌گویی را از دیگر نکات ‏آموزنده سیره امام موسی کاظم (ع) برای کارگزاران نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: ‏هر زمان امانتداری در مسئولان نظام افزایش یابد مردم نیز به آن نظام راغب می‌شوند ‏همچنین با توجه به فرمایش امام موسی کاظم (ع) که نجات واقعی در تبعیت از حق ‏است کارگزاران نظام اسلامی با تاکید بر حق‌گویی می‌توانند موجبات نجات جامعه ‏اسلامی را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: تمامی ویژگیهای اخلاقی و رفتاری امام موسی کاظم (ع) زمانی توسط کارگزاران نظام اسلامی ‏قابل اجراست که پیروی از این اصول از روی بصیرت و فهم ‏عمیق به دین انجام شود.‏

 
 
 
نام خبرنگار: بهرام پالدی

منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۹۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟