سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۷/۱۲/۲۷

​اعتکاف جهاد مقدس است

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به جایگاه و اهمیت اعتکاف، بیان کرد: رویکرد مردم مؤمن خصوصاً جوانان و نوجوانان به‌طرف مسائل معنوی همچون اعتکاف، باعث تعمیر و آبادانی واقعی ...

​اعتکاف جهاد مقدس است

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به جایگاه و اهمیت اعتکاف، بیان کرد: رویکرد مردم مؤمن خصوصاً جوانان و نوجوانان به‌طرف مسائل معنوی همچون اعتکاف، باعث تعمیر و آبادانی واقعی ... 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، حجت‌الاسلام مسلم پور جمالی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان، با بیان اینکه اعتکاف، خلوت و پرهیز از کثرت است، افزود: مهم‌ترین راه برای عبادت همان خلوت و پرهیز از کثرت است و هر چه انسان از کثرت فاصله داشته باشد در عبادت کامیاب‌تر است و اعتکاف هم از همین جهت محترم و معتبر است.

​وی با اشاره به نقش اعتکاف خالصانه جمع کثیرى از مردم در جامعه اسلامى تصریح کرد: در فرهنگ اسلامى روى آوردن به اعتکاف، افزون بر بهره‌برداری از فیض معنوى آن، جهاد مقدس نیز هست؛ زیرا این مراسم عبادى معنوى، نقش بسیار مهمى در رویارویى بانفوذ فرهنگ بیگانه ایفا می‌کند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به جایگاه و اهمیت اعتکاف، بیان کرد: رویکرد مردم مؤمن خصوصاً جوانان و نوجوانان به‌طرف مسائل معنوی همچون اعتکاف، باعث تعمیر و آبادانی واقعی مساجد می‌شود.

حجت‌الاسلام پورجمالی با بیان اینکه اعتکاف ازجمله عبادات بی‌نظیر و بی‌همتا است، اظهار کرد: این مراسم معنوی به‌خوبی توانسته مجموعه‌ای از عبادات اعم از فردی و اجتماعی را در خود جای دهد.

وی، اعتکاف را یک عبادت همه‌جانبه و جامع و از مهم‌ترین مسئله در جذب جوانان دانست و تصریح کرد: اعتکاف بیش از هر مراسم دیگری با حضور جوانان شورونشاط دارد و مخاطبان اصلی این برنامه بی‌نظیر نیز جوانان هستند و باید بیش‌ازپیش به این مقوله اهمیت داده شود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان، گفت: اعتکاف مخصوص دین اسلام نیست ‏بلکه در ادیان الهى دیگر نیز وجود داشته و در اسلام استمرار یافته است، اگرچه ممکن است در شرع مقدس اسلام پاره‌ای از خصوصیات و احکام و شرایط آن تغییریافته باشد و درباره حدود و شرایط این عبادت در دیگر ادیان، اطلاعات قابل‌توجهی در اختیار ما نیست.

وی با اشاره به فضیلت ماه رجب، تصریح کرد: بهترین اعمال در این ماه استغفار، روزه گرفتن و توجه مؤمنان به ادعیه ماه رجب است.

پور جمالی با اشاره به ارزش معنوى اعتکاف بیان کرد: انقطاع از مادیات و امور دنیوى و ملازمت مسجد و دوام ذکر و عبادت خدا، به‌تن‌هایی و بدون اعتکاف نیز داراى ارزشى والا و اهمیتى فراوان است که در این زمینه آیات، روایات و احادیث زیادى را با چنین مضمونى می‌توان یافت، اما اهمیت اعتکاف به‌طور مشخص در قرآن و احادیث مورد تأکید قرارگرفته است.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۱۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟