سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۷/۱۱/۳۰

جمعیت بانوان فرهیخته هرمزگان جزء هفت استان برتر شناخته شد

جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه دین استان هرمزگان به عنوان یکی از هفت استان برتر کشور شناخته شد.

جمعیت بانوان فرهیخته هرمزگان جزء هفت استان برتر شناخته شد

جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه دین استان هرمزگان به عنوان یکی از هفت استان برتر کشور شناخته شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان، با توجه  به خبری مبتنی بر کسب مقام  برتر جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه دین استان هرمزگان در بین ۷ استان برتر کشور؛  گفتگوی تفضیلی با خانم  دکتر مریم ریاضی طهرانی رئیس جمعیت با نوان فرهیخته  در عرصه دین استان هرمزگان انجام دادیم:

مریم ریاضی طهرانی  متولد ۱۳۴۰ و دارای تحصیلات حوزوی دکتری فقه خانواده  و مدرس  حوزه و دانشگاه  و مبلغه در حوزه مشاوره دینی  دانشگاههاست و ایشان مدتی هم رئیس بسبج  جامعه زنان استان هرمزگان  بود .

وی دارای مقالات علمی در حوزه زنان،  نویسنده  و مولف ۲ کتاب به نامهای ارزنده ترین زینت(واکاوی حیا وعفاف در جامعه و بیان طرح کاربردی در این کتاب )و کتاب چرا نماز (واکاویی  تاثیر نماز در جسم و روح  انسان ) می باشد .

 رئیس جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه دین هرمزگان، رمز موفقیت در عرصه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و علمی خود را مدیون حمایت  بی دریغ و همراهی خانواده خود می داند.

ریاضی طهرانی اضافه کرد: مدت  ۳ سال است با انتخاب اعضای بانوان  فرهیخته به سمت رئیس جمعیت بانوان فرهیخته در عرصه دین استان هرمزگان منصوب شدم و تمام تلاش و سعی خود را جهت هویت بخشی جایگاه حقیقی و حقوقی زنان در عرصه خانه و خانواده و همچین برنامه ریزی در راستای ارتقاء و رشد  کیفی زنان در حوزه تحقیق و پژوهش و آگاهی بخشی و بصیرت افزایی اعضاء جمعیت بکار گرفتم  و در این راستا اگر موفقیتی بوده قطعا  توجهات مدبرانه حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیر کل تبلیغات  اسلامی هرمزگان و تلاش های بی شائبه حجت الاسلام مسلم پورجمالی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی این اداره کل  و امور بانوان استان هرمزگان می باشد که با پیگیری های بی وقفه خود از جمعیت بانوان فرهیخته حمایت مادی و معنوی نمودند.

 جمعیت بانوان فرهیخته استان هرمزگان این ظرفیت را دارد که در حوزه زنان  به  جریان سازی اصولی  بپردازد و تمامی دغدغه های مقام معظم  رهبری و مطالبات  شان را در حوزه زنان پیگیری نماید و نقش  بی بدیل زنان را در همه عرصه ها به منصه ظهور برساند.

از زمان تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته فعالیت های موثر فراوانی انجام شده که خلاصه ای از آن به شرح ذیل تقدیم می گردد.

1-طرح همراز با هدف تربیت ۸۰ نفر از طلاب حوزه دین در تخصص مشاوره دینی طی 300 ساعت توسط بسیج جامعه زنان استان برگزار و جمعیت بانوان فرهیخته به عنوان مشاورین دینی و مذهبی به مناطق آسیب پذیر اعزام شدند. مشاوران دینی و مذهبی با حضور در 13 پایگاه فرهنگی اجتماعی در محلات آسیب پذیر شهر بندرعباس و همچنین مدارس این محلات، به ارائه خدمات مشاوره دینی پرداختند.

2-برگزاری برنامه های ویژه جهت وحدت بین طلاب و دانشجویان شیعه و اهل تسنن از فعالیت های دیگر این جمعیت است که بعد از برگزاری همایش و کارگاه آموزشی، اردوی علمی و آموزشی یاوران جمعیت شیعه و اهل سنت در بهمن ماه به مشهد مقدس با هدف وحدت و تبیین مشترکات دینی انجام شد.

3-برگزاری کارگاه های اموزشی مهارتهای دهگانه در محلات و مدارس، همایش شمیم وصل، کارگاه های آموزشی نقد و تحلیل مبانی فکری و جریان های تکفیری، نقش تربیتی زن در روند پیروزی انقلاب اسلامی و نقش زن در نهاد خانواده و ...ماحصل کارگروه های تخصصی بنیان خانواده ، تعمیق بارهای دینی و عفاف و حجاب است که برای مخاطبین خاص بانوان از اقشار مختلف  (مداحان، مبلغات، دانش آموزان، بانوان خانه دار، فعالان هیئات مذهبی) جهت ارتقائ رشد و آگاهی بخشی آنان برنامه ریزی و اجرا شده است.


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۳۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟