سعادت و سلامت هر جامعه در خانواده ها پی ریزی می شود و انتقال ارزش های دینی، ملّی و فرهنگی و اجتماعی در درجه اوّل به عهده خانواده ها به خصوص مادر است.

۱۳۹۶/۰۷/۲۴

شناسایی ۱۳نقطه آسیب پذیر دربندرعباس/ رشد آسیب‌های اجتماعی

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه ۱۳ نقطه آسیب پذیر در بندرعباس شناسایی شده، اعتقاد دارد که آسیب های اجتماعی در سطح استان رشد فزاینده ای دارد.

شناسایی ۱۳نقطه آسیب پذیر دربندرعباس/ رشد آسیب‌های اجتماعی

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه ۱۳ نقطه آسیب پذیر در بندرعباس شناسایی شده، اعتقاد دارد که آسیب های اجتماعی در سطح استان رشد فزاینده ای دارد.



 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی هرمزگان،  استان هرمزگان به عنوان یک استان مرزی در بخش آسیب های اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار است، جمعیت مهاجر جویای کار از استانهای مختلف، محل ترانزیت قاچاق کالا و مواد مخدر، افزایش خرده فرهنگهای مختلف از سراسر کشور پدیده های مختلف و آسیب های اجتماعی مختلفی را در استان ایجاد کرده است.

در این راستا خبرگزاری مهر سرپرستی استان هرمزگان گفتگوهای تفصیلی با مسئولان مربوطه استان در حوزه آسیب های اجتماعی کرده است. در این گفتگو علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان به بررسی برنامه های فرهنگی و تاثیر آن در جامعه پرداخته است و راهکارهای اثرگذار برای پیشگیری و کنترل آسیب ها را مورد بررسی قرار داده است.

*وضعیت استان هرمزگان در آسیب های اجتماعی چگونه ارزیابی می کنید؟

 موضوع آسیب های اجتماعی امروز به عنوان یکی از مباحث جدی و قابل پیگیری مطرح است، اگر چه از گذشته تا کنون اقدامات موثری در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در سطح استان صورت گرفته اما در عین حال شاهد رشد فزآینده آسیب های اجتماعی در سطح استان به ویژه در شهر بندرعباس هستیم.

در کارگروه های تخصصی فرهنگی و اجتماعی دستور کارهایی برای این منظور پیش بینی شده و جلسات منظمی برگزار می شود. در زمینه مشروبات الکلی و مواد مخدر و کاهش آن جلسات مختلفی برگزار شد.

 با توجه به اینکه آسیب های اجتماعی در شهر بندرعباس نسبت به دیگر شهرستانهای استان از رشد بیشتری برخوردار است، ۱۳ نقطه آسیب پذیر در بندرعباس شناسایی شده است که این نقاط آسیب پذیر به عنوان سکونتگاههای غیررسمی هم شناخته می شوند. دستگاههای فرهنگی در مناطق آسیب پذیر شهر بندرعباس مستقر شده اند و انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است.



* مهمترین آسیب های شناسایی شده در استان هرمزگان و راهکارهای مقابله با آن چیست؟

آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان متفاوت تر از سایر استانهای دیگر است و نیازمند توجه بیشتر مسئولان و متولیان رسیدگی به آسیب های اجتماعی است. حاشیه نشینی در شهر بندرعباس یک بحث جدی است و هر روزه شاهد افزایش مناطق حاشیه نشینی در مرکز استان هستیم. مسئولان باید هر چه سریعتر ترتیب اثر دهند.

تبلیغات اسلامی در استان هرمزگان اخیرا طی گزارشی آسیب های اجتماعی شهر بندرعباس و نقاط آسیب پذیر و رشد آسیب ها و اقدامات انجام شده از سوی سازمان تبلیغات اسلامی را به مسئولان ارشد استانی اعلام کرده ایم و خواستار رسیدگی جدی و انجام برنامه های اثرگذار در این حوزه شده ایم.

 دستگاه های فرهنگی در مناطق آسیب پذیر مستقر شده اند. عمق آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان به خصوص شهر بندرعباس بسیار عمیق است و نیاز به کارهای مستمر و پیگیر دارد. فعالیت های مقطعی و زودگذر پاسخگو نخواهد بود.

*رشد کدام آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان خطرناک تر است؟

 در بحث طلاق در هرمزگان نسبت به استانهای دیگر آسیب کمتری داریم ولی در عین حال مطالعات انجام شده در حوزه طلاق نشان می دهد همین آمار هم در خور استان هرمزگان نیست و باید در بحث طلاق تا به یک بحران تبدیل نشده است چاره اندیشی شود.
 


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : ۱۰۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
دیدگاه
گفتگو
دانستنی ها
    
وقف راهبرد تسهیل ازدواج جوانان
  
حضرت زهرا(س) الگویی برای زنان مسلمان
  
نقش پدر و مادر در تربیت دینی
  
گزارش تصویری نمایشگاه صنایع دستی استان
  
فیلم/ آسو،دختر کردستان...
  
تصاویر/ احمدی‌نژاد و همسرش در تحلیف اورتگا
  
نماهنگ شهید احمدی روشن - شهید هسته ای
  
عکس/ عدم اطلاع پسر چهار ساله شهید روشن از شهادت پدرش
  
تصاویری از بازارچه صنایع دستی در جزیره هنگام
  
غرفه استان هرمزگان در نمایشگاه زنان و بیداری اسلامی
  
گزارش تصویری دیدار زنان‌اندیشمند ۸۵کشور بارهبری
  
گزارش تصویری/جشن میلاد امام زمان در بندر عباس
  
عکس/ زنان نان‌آور فسایی
  
گزارش تصویری / تشییع پیکر پاک دو شهید گمنام در بندرعباس
  
گزارش تصویری از زنان پلیس اردنی
  
مقایسه چهره زنان در ۳۸ کشور جهان + عکس
  
گزارش تصویری/مسابقات کشوری جام عفاف بانوان ویژه بانوان
  
گزارش تصویری/زنان کارگاه آجرپزی
  
گزارش تصویری/بانوان فوتسالیست در مسابقات آسیایی


                                                  
  
















                             
                             
                             
شرح خبر
لینکهای مفید
چند رسانه ای
دیگر خبرها
نظر سنجی
شما به عنوان دختر یا پسر کدام گزینه را برای یک زن بهتر میدانید؟